Acasă / SPORT / Şcoala „Matei Basarab” a dominat competiţia de tenis de masă

Şcoala „Matei Basarab” a dominat competiţia de tenis de masă

Recent a avut loc, la Şcoala „Matei Basarab” din Piteşti, a treia ediţie a Grand Prix-ului de Tenis de masă, competiţie la care au participat 37 de copii. Întrecerea a fost dominată de elevii şcolii organizatoare care şi-au etalat încă o dată, dacă mai era cazul, talentul.
La fete, clasa 0, primele patru locuri au fost ocupate exclusiv de eleve ale Şcolii „Matei Basarab” din Piteşti: Alexia Dima (locul 1), Delia Leanca (locul 2), Carina Voica (locul 3) şi Adela Tudose (locul 4). La băieţi, clasa 0, tot micuţii de la şcoala organizatoare au fost cei mai buni, şi anume: Sebastian Pribeagu, Darius Dicu, Denis Agapie şi Albert Feraru. Nici la categoria fete, clasele I-IV, lucrurile nu au stat altfel în privinţa podiumului. Pe locul 1 s-a clasat Bianca Mihai, pe al doilea, Raluca Stănescu, Briana Stănescu a fost a treia, iar Larisa Ghighilă a patra, toate fiind eleve ale Şcolii „Matei Basarab”. La băieţi, clasele I-IV, pe podium au urcat: Theodor Muntoiu (locul 1, Şcoala „Matei Basarab” Piteşti), Alexandru Roşu (locul 2, Şcoala „Liviu Rebreanu” Mioveni), Denis Sultana (locul 3, Şcoala „Liviu Rebreanu” Mioveni), Gabriel Ciuca (locul 4, Şcoala „Liviu Rebreanu” Mioveni). La fete, clasele V-VIII, ierarhia a fost: Maria Ionică (locul 1), Ioana Iordache (locul 2), Cristina Rizea (locul 3), iar pe locul 4 s-a clasat Diana Ene, toate eleve ale Şcolii „Matei Basarab” Piteşti. La categoria băieţi, clasele V-VIII, primii patru au fost: Valentin Drăgan (Şcoala „Liviu Rebreanu” Mioveni), Alexandru Gheorghe (Şcoala „Matei Basarab” Piteşti), Teodor Ionică (Şcoala „Matei Basarab” Piteşti) şi Cosmin Corbu (Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Piteşti).

Monica C.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...