Acasă / SPORT / Sport mult,spectatori puțini și dragoste cât cuprinde!

Sport mult,spectatori puțini și dragoste cât cuprinde!

Pe lacul de la Bascov are loc în aceste zile Campionatul Naţional de Kaiac – Canoe rezervat juniorilor I, II şi III. La această competie sunt peste 250 de sportivi de la 43 de cluburi din ţară. Argesenii se prezintă cu 17 sportivi de la CSM Piteşti, pregătiţi de antre¬norii Gheorghe Din şi Agoston Siposs.

După terminarea acestei între¬ceri va avea loc o selecţie pentru alcătuirea şi completarea loturilor naţionale. La această selecţie vor participa doar sportivii medaliaţi.

Iată clasamentul:

K1 B Jun II 1000m Seria 1
1-6 in SF
1 CSM Braila Sarbu Ciprian
2 LPS Arad Ienciu George 99
3 CSM Calarasi Manea Alexandru

K1 B Jun II 1000m Seria 2
1-6 in SF
1 CSS 1 Timisoara Obreja Ion
2 CS Farul Constanta Tudose Mihai 00
3 CSS Tr. Magurele Cristea Florin 99

K1 B Jun II 1000m Seria 3
1 CSS Tr. Magurele Carciumaru Alexandru 00.
2 CSS 1 Timisoara Iancu Costel
3 CSS LTTL Orsova Pescaru Sebastian-00

K1 B Jun II 1000m Seria 4
1-6 in SF
1 CSM Arad Sabau Ioan
2 CSS 6 Bucuresti Pirvu Valentin 01
3 LPS Constanta Mahouk Majed 00

K1 B Jun II 1000m Seria 5
1-6 in SF
1 CSTA Locomotiva Birsan Alexandru
2 CSS 1 Timisoara Neda Ion
3 CSS Galati Munteanu Gabriel

K1 B Jun II 1000m Seria 6
1-6 in SF
1 CSS 1 Timisoara Ispas Razvan
2 CSS Caracal Felesco Alexandru
3 CSS LTTL Orsova Mirza Robert-99
C1 B Stg. Jun II 1000m Seria 1
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CS Farul Constanta Mercur Angelo 00
2 CSS LTTL Orsova Pinzaru Denis-99
3 CSS Galati Datcu Alin

C1 B Stg. Jun II 1000m Seria 2
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSM Danubiu Tulcea Buric Paull – 1999
2 LT C. Brancoveanu Dab Crusoveanu Emanuel-2000
3 CSM Braila Musceleanu Paul 01

C1 B Stg. Jun II 1000m Seria 3
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSM Braila Teodor Eugen 99
2 CS Farul Constanta Evlante Silviu 00
3 CSS Caracal Voiculescu Adrian
7 CSS Galati Zota Marius

C1 B Dr. Jun II 1000m Seria 1
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSN Hunedoara Dranga Marian 01
2 LT C. Brancoveanu Dab Patrascu Alexandru -2000
3 CSM Danubiu Tulcea Zosima Cristian – 1999

C1 B Dr. Jun II 1000m Seria 2
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSM Danubiu Tulcea Platica George – 2000
2 LT C. Brancoveanu Dab Stoicea Alexandru – 2000
3 CSS LTTL Orsova Cretan Bogdan-99

C1 B Dr. Jun II 1000m Seria 3
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSM Braila Sararu Victor
2 CSM Danubiu Tulcea Alexe Ovidiu – 2000
3 CS Farul Constanta Alexandrov Ciprian 00

K1 B Jun I 1000m Seria 1
1-6 + 3 cmb Timpi in SF
1 CSTA Locomotiva Sisilica Andrei – 98
2 CSM Arad Crisan Paul
3 CSM Calarasi Marinache Petre
K1 B Jun I 1000m Seria 2
1-6 + 3 cmb Timpi in SF
1 CSS 6 Bucuresti Nita Laris
2 CSS LTTL Orsova Mihaila Mihai-97
3 CSS 2 Bucuresti Grigore Bogdan
K1 B Jun I 1000m Seria 3
1-6 + 3 cmb Timpi in SF
1 CSS 4 Bucuresti Dini Vlad
2 CSM Dunarea Galati Olaru Ionut – 97
3 CSS LTTL Orsova Dascalu Marius-98

K1 B Jun I 1000m Seria 4
1-6 + 3 cmb Timpi in SF
1 CSS 2 Bucuresti Filip Adrian
2 CSS LTTL Orsova Sandulescu George-97
3 CSS Tr. Magurele Baetica Gabriel

C1 B Stg. Jun I 1000m Seria 1
1-3 in FIN, 4-7 + cmb 8 in SF
1 CSS Galati Mocanu Bogdan
2 CSS LTTL Orsova Enache Mihai-97
3 CSS Tulcea Sava Laurentiu 97

C1 B Stg. Jun I 1000m Seria 2
1-3 in FIN, 4-7 + cmb 8 in SF
1 CS Farul Constanta Soric George 98
2 CSS LTTL Orsova Macoveiciuc Sebastian-98
3 CS Dinamo Bucuresti Postovaru Bogdan-1998

C1 B Dr. Jun I 1000m Seria 1
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CS Farul Constanta Simineanu Ion 97
2 CSS 1 Timisoara Neda Alin
3 CSS LTTL Orsova Milu Marius-98

C1 B Dr. Jun I 1000m Seria 2
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSS Galati Galeru Andrei
2 CSS LTTL Orsova Novotni Mihai-98
3 CS Dinamo Bucuresti Zenovei George-97

C1 B Dr. Jun I 1000m Seria 3
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSS 1 Timisoara Bursuc Iulian
2 CSS LTTL Orsova Lazarescu Daniel-97
3 CSS Tulcea Safcenco Iulian 97

K1 F Jun II 500m Seria 1
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSS LTTL Orsova Vladu Vanesa-99
2 CS Triumf Buc Butnariu Stefania
3 CS Olimpia Buc Clatinici Alexandra 99

K1 F Jun II 500m Seria 2
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSS Tr. Magurele Petrescu Elena
2 CSS 1 Timisoara Zagrean Denisa
3 CSS Tr. Magurele Dosin Adelina

K1 F Jun II 500m Seria 3
1 in FIN, 2-7 in SF
1 CSM Arad Almasi Alexandra
2 CS Olimpia Buc Trifescu Cristina 2000
3 CSA Steaua Alexandru Gabriela

K1 F Jun I 500m Seria 1
1-3 in FIN, 4-7 + cmb 8 in SF
1 CS Triumf Buc Mihai Adriana
2 CS Triumf Buc Punguta Codruta
3 CSS 1 Timisoara Rus Lacrimioara

K1 F Jun I 500m Seria 2
1-3 in FIN, 4-7 + cmb 8 in SF
1 CSS LTTL Orsova Nechita Karina-98
2 CS Olimpia Buc Savu Daniela 98
3 CSS LTTL Orsova Duta Adriana-97

Gabriela Neacșu / Foto Mihai Neacșu

Despre Administrator

Citeşte şi ...

eduard_serban-medaliat-judo-fotopress-24 (3)

Eduard Șerban: ” Mi-am dorit să obţin o medalie, şi am obţinut-o”

Lasă un răspuns

Please add a post. Powered by Announcement Bar