Acasă / SPORT / Tricolorii s-au impus după un meci de excepţie

Tricolorii s-au impus după un meci de excepţie

România – Slovacia 78-62

Sâmbăta seara  România a disputat meciul împotriva reprezentativei Slovaciei, ambele formaţii având câte o înfrângere din  prima etapă. Slovacii au marcat la câteva  minute de la începerea partidei,  însă tricolorii au revenit în joc şi au preluat conducerea pentru prima dată după patru minute de joc.

Slovacii au schimbat   tactica în sfertul al treilea , astfel apărându-se  om la om reducând din diferenţă. Cristiean aruncă de la distanţă iar tricolorii se distanţează la 17 puncte .

Ultimele puncte ale sfertului trei au fost marcate de România, scorul devenind 64 – 51. În ultima parte a meciului  România şi-a păstrat un avantaj liniştitor, reuşind astfel să învingă cu scorul de 78-62

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...