Acasă / SPORT / România pierde în faţa Ungariei

România pierde în faţa Ungariei

Tricolorii  nu şi-a revenit după eşecul  suferit în faţa Marii Britanii pierzând  şi în faţa Ungariei, la Campionatul European, Divizia B.

Românii au început perfect şi au câştigat primul sfert cu 21-15. Nimic nu prevestea eşecul de la Piteşti. Acolo s-a rupt filmul. Maghiarii şi-au revenit repede şi au întors scorul până la pauză, când conduceau deja cu 34-32.

Oaspeţii n-au mai cedat deloc şi au câştigat în final, cu 65-53, în ciuda prestaţiei bune a lui Alexandru Olah. Jucătorul lui Northwestern a reuşit 17 puncte, dar n-a fost ajutat îndeajuns de mult de colegi. Doar Vlad Stoicoviciu s-a mai remarcat acesta a  strâns 13 puncte şi 10 recuperări.

În ultimul meci al grupei România va înfrunta naţionala din Luxemburg, miercuri, de la 19:30  la Sala Universităţii.

Neacsu Gabriela

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...