Acasă / SPORT / „Astăzi am câştigat nu doar un meci, ci o adevărată familie”

„Astăzi am câştigat nu doar un meci, ci o adevărată familie”

remus_barbarie-fotopress24.roLa conferinţa de presă de după joc, din partea gazdelor a participat secundul Remus Bărbărie care a spus: „Astăzi am câştigat nu doar un meci, ci o adevărată familie. Băieţii au dat dovadă de caracter, pentru că la pauză toată lumea era cu capul în pământ. La vestiare, Adrian Neaga a dovedit că este un mare antrenor, ridicându-le moralul. A venit la fiecare dintre ei şi le-a zis că pot câştiga trei puncte importante dacă luptă până la final, în ciuda scorului de la momentul acela sau pot pierde cu 3-0 la „masa verde” dacă ies din teren”.

octavian_chihaia-fotopress24.roDe partea cealaltă, tehnicianul gazdelor Octavian Chihaia a trimis câteva săgeţi către arbitraj, considerând că elevii săi au fost nedreptăţioţi în anumite momente ale jocului: „Elevii mei au început foarte bine jocul, sunt mulţumit de ei în prima repriză, însă în cea de a doua au intrat mai relaxaţi şi deznodământul se ştie. Au comis erori mari şi ca de obiecei, fotbalul te pedepseşte. Arbitrajul a fost unul, să-i spun aşa, de casă, noi am avut un penalty neacordat plus alte câteva faze litigioase”.

Jandarm argeșean, campion național (3)

Jandarm argeșean, campion național la Skandenberg-Armwrestling

După ce luna trecută a devenit campion național la Skandenberg-Armwrestling, la categoria 70 kg Seniori ...