Colegiul Naţional Vlaicu Vodă din Curtea de Argeş a fost cuprins de flăcări. Se pare că unitatea de învăţământ a luat foc de la un fulger. Pompierii au intervenit pentru a stinge focul. Pentru ca pompierii să poată interveni şi a nu se produce multe pagube, circulaţia a fost întreruptă. Revenim cu amănunte.
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...