Accident rutier produs în orașul Costești, zona barieră, unde, un autoturism a lovit un stâlp aflat pe marginea drumului.Paramedicii SMURD monitorizează o persoană.S-a acordat primul ajutor calificat unei persoane de sex masculin, șoferul autoturismului, în vârstă de aproximativ 75 de ani, care acuza dureri în zona pieptului. În urma monitorizării, persoana a refuzat transportul la spital. La locul solicitării, pompierii au asigurat măsuri specifice de prevenire ale incendiilor.
Tag-uri- . A accident accident rutier autoturism medicii smurd pompierii r smurd
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...