Acasă / SPORT / ACS. Lupii Profa se impune fără probleme în faţa celor de la Viitorul Baranești

ACS. Lupii Profa se impune fără probleme în faţa celor de la Viitorul Baranești

Meci spectaculos, duminică, pe cochetă arenă a celor de la Lupii Profa. Gazdele au primit vizită rivalilor de la Viitorul Bărăști. Lupii au controlat meciul și au deschis scorul în minutul 17, după un șut superb trimis de Coman, cel care înainte de această fază a nimerit bară porții adverse. Până în pauză a venit și golul doi, acesta fiind semnat de către Matei, în minutul 40. Repriză secundă a continuat să aducă motive se bucurie pentru fanii gazdelor. Gigi Mitrache a transformat în gol o lovitură de la 11 metri în minutul 56, ducând scorul la proporții de neprezentare. Oaspeții au dat semne de revenire, Păvăluță marcând în minutul 59 dintr-o lovitură liberă. Scorul final a fost stabilit de golul marcat de Din în minutul 77,Lupii impunându-se cu 4-1