În ziua de 18 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier Argeș au depistat un tânăr de 21 de ani, care conducea cu viteză excesivă un motociclu, pe DN 73, fiind înregistrat de aparatul RADAR cu viteza de 124 de km/h.Ca urmare a abaterii, cel în cauză a fost sancționat contravențional cu amendă, conform OUG 195/2002R, iar permisul de conducere a fost reținut în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 120 de zile, fiind eliberată dovadă fără drept de circulație.
Tag-uri- . 24 A foto fotopress fotopress-24 fotopress-24.ro ia ISU r
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...