Acasă / SPORT / CSM Piteşti este în top şi la kaiac-canoe

CSM Piteşti este în top şi la kaiac-canoe

kaiac-canoe-FotoPress24

Recent, 12 sportivi legitimaţi la secţia de kaiac-canoe de la CSM Piteşti au participat la Naţional de maraton pentru seniori, juniori 1, juniori 2 şi cadeţi, competiţie care a avut loc la Budeasa. Au participat sportivi de la 27 de cluburi. Clubul din Ştrand şi-a trecut în cont opt medalii, dintre care patru de aur, trei de argint şi una de bronz. În urma acestor rezultate, CSM Piteşti a terminat întrecerea la general  pe locul 1.

Medaliaţii au fost: Victor Stepan – Adrian Stepan (locul 1, canoe 2 – 20 km, seniori), Victor Stepan (locul 1, canoe 1 – juniori 1, 15 km), Ştefan Costache (locul 1 –  canoe 1, juniori 2, 10 km), Mihai Furdui (locul 1 – kaiac 1, juniori 2 – 10 km), Adrian Stepan (Locul 2 canoe 1 jun.1-15km), Valentin Fircan – Raul Bratu (locul 2 –  canoe 2,  juniori 1, 15 km), Alexandru Cârje (locul 2 –  canoe 1, juniori 2, 10 km), Bogdan Vasilache – Luca Stancu (locul 3 – canoe 2, juniori 1, 15km).

În afară de cele opt medalii câştigate, CSM Piteşti a mai avut şi alţi sportivi care au fost aproape de podium.

Criostian Nicolescu a terminat pe locul 6 (în proba de kaiac 1 – seniori, 20 km), Alexandru Buzdugan a fost pe poziţia a cincea în proba de canoe 1 , juniori 2 – 10 km, iar David Tudor s-a clasat pe şase în proba de canoe 1 –  cadeţi, 7 km. Sportivii de la clubul din Ştrand sunt pregătiţi de antrenorii Gheorghe Din, Alexandru Din şi Agoston Siposs.

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...