După tragedia de acum câteva săptămâni, atunci când un copil de 4 ani a fost ucis de o haită de câini în Bucureşti, în Parlament a fost iniţiată o lege pentru a le veni în ajutor edililor. Aceasta, însă, este criticată de către parlamentarul PP-DD, Mihai Deaconu, care consideră că dezbaterea s-a făcut într-un mod superficial.”Această lege este forţată şi trecută prea repede prin ambele camere ale Parlamentului. De aceea, Grupul parlamentar PP-DD a acordat voturi împotrivă sau abţineri” a precizat deputatul PP-DD, Mihai Deaconu.
Acesta a mai afirmat că grupul parlamentar din care acesta face parte, s-a exprimat în mod negativ faţă de această lege şi pentru a taxa proasta gestionare a situaţiilor de criză de către Guvernului USL, dar şi de către autorităţile locale.
Cristian Toma Foto : Mihai Neacsu
Tag-urifoto fotopress24 mihai deaconu mihai neacsu
Citeşte şi ...
ISU Argeș: Atenționare meteorologică ! Cod galben !
COD GALBEN – Interval de valabilitate: 25 iulie, ora 12 – 25 iulie, ora 23 ...