Acasă / SPORT / E presiunea prea mare pe unii dintre jucătorii

E presiunea prea mare pe unii dintre jucătorii

Crivac: „Ştiam că este un meci greu dar nu îmi imaginam că putem să ni-l facem noi şi mai greu. Am câştigat trei puncte cu noroc. Am făcut multe cadouri în acest meci. În echipa noastră au fost multe permutări de-a lungul partidei. Am întâlnit un adversar care a jucat fără presiune şi a practicat un fotbal frumos. Felicit echipa adversă însă jocul nostru pe faza defensivă a lăsat multe semne de întrebare. La orice minge aruncată în faţă de adversar ne stătea inima în loc. E presiunea prea mare pe unii dintre jucătorii mei. Eu nu pot să stau liniştit pe bancă şi să văd cum jucătorii mei pasează cu adversarul. De acum încolo începe greul pentru noi. Jucătorii trebuie să pună mâna pe carte şi să înţeleagă ce le spun eu. Păcat de câţiva dintre ei care îşi dau interesul pentru echipă. Cine a terminat benzina ar trebui să se lase. Nu vreau să începem mereu meciurile de la 1-0 pentru adversar. Vom încerca pe alte căi să conştientizeze că nu avem voie să facem paşi greşiţi. Să nu ne mai credem unii mai buni ca alţii. Prima repriză a fost slabă şi numai norocul a făcut ca să nu fie un scor defavorabil la pauză”.

Alecsandru Popovici: „Am avut o primă repriză bună, dar din nou am luat goluri uşoare şi îmi pare rău că nu am concretizat pe tabelă ocaziile de gol pe care le-am avut. Ce pot să mai spun după un asemenea scor? În orice caz, pot spune doar că tabela nu reflectă întrutotul realitatea din teren. Nu comentez arbitrajul, dar aş putea să spun că la scorul de 2-1 am avut un 11 metri clar. Mai multe vă pot spune după analiza jolclui, nu acum, cât despre reproşurile la adresa jucătorilor mei, prefer să le spun numai lor.

Monica C. Foto: Mihai NEACŞU

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...