Poliţiştii din cadrul Biroului Ordine Publică Câmpulung – Compartimentul Proximitate au depistat 4 de elevi care consumau băuturi alcoolice într-un local de pe raza localităţii. Reprezentanta localului, M.M., de 48 ani, a fost sancţionată contravenţional conform Legii 61/1991 cu amendă în valoare de 500 lei, iar elevii în cauză au fost conduşi la unitatea de învăţământ.
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...