Acasă / SPORT / FC Argeş 1953 un nou joc de verificare

FC Argeş 1953 un nou joc de verificare

Atletic 2 Bradu – FC Argeş 3-2

FC Argeş a disputat în această seară un nou joc de verificare înainte de startul sezonului. Adversarul piteştenilor a fost Atletic Bradu 2, formaţie ce se va înfrunta cu gruparea piteşteană şi în liga a IV-a. Scorul la pauză a fost 1-0 pentru elevii gruparea alb-violetă, autorul golului fiind Adrian Neaga, atacantul piteştean reuşind să înscrie din interiorul careului în minutul 31. Repriza secundă a început tot cu FC Argeş în atac, scorul devenind 2-0 pentru piteşteni. În minutul 70 întreaga echipă a fost schimbată, pe teren intrând jucători ce s-au alăturat echipei în această săptămână. Acest lucru s-a văzut şi pe teren gazdele reuşind să înscrie trei goluri în doar 7 minute. Scor final Atletic 2 Bradu – FC Argeş 3-2

Au venit jucători noi la echipă şi am luat decizia împreună cu antrenorii să mai disputăm un joc de verificare înainte de startul sezonului în vederea omogenizării şi în vederea pregătirii pentru următoarele partide ce vor urma. Am început după cum ştiţi cam greu dar încet încet ne punem pe picioare. Ne doream să amânăm măcar o etapă dar Progresul Râca s-a retras şi astfel au rămas doar 14 echipe,a declarat la finalul partidei Ilie Bărbulescu.