Acasă / SPORT / FC Voluntari câștigă la Mioveni și merge în semifinalele Cupei

FC Voluntari câștigă la Mioveni și merge în semifinalele Cupei

cs_mioveni_voluntari-fotopress24 (40)CS Mioveni a pierdut dramatic ieri seară pe teren popriu după ce FC Voluntari s-a calificat în premieră în semifinalele Cupei României cu scorul de 1-2.Voluntari a deschis scorul după doar 13 minute, atunci când Popadiuc a pătruns pe stânga centrându-i în centru lui Voduţ, care pasează cu călcâiul înapoi pentru Florin Cernat plasând frumos mingea lângă bara din dreapta lui Flavius Croitoru de la 20 de metri.CS Mioveni și-a revenit în minutul 35 după ce Andrei Neagoe a egalat pentrua argeșeni dintr-o lovitură liberă de la 22 metri,gol care l-a surprins chiar și pe goalkeeper-ul Gavrilaș.Repriza a doua a fost una echilibrată, cele două echipe având câteva șanse de a marca, gazdele reușind chiar să lovească bara, după un șut deviat al lui Ayza.Deac a înscris golul victoriei şi al calificării, cu o execuţie norocoasă. Acesta a trimis din interiorul careului, Croitoru a deviat balonul, dar nu suficient pentru a împiedica mingea să intre în poartă (’90+1).

Gabriela Neacsu/Mihai N.

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...