Acasă / SPORT / Handbalistele din Mioveni, patru eşecuri consecutive

Handbalistele din Mioveni, patru eşecuri consecutive

În cadrul etapei intermediare din Liga Florilor,a suferit a patrulea eşec consecutiv. De această dată, argeşencele au fost învinse de vicecampioana Minaur Baia Mare, în deplasare, cu scorul de 30-23 (17-14). După patru runde din noua ediţie de campionat, CS Dacia nu are nicio victorie.

Aflată într-o postură destul de dificilă, Dacia Mioveni a mers la Baia Mare hotărâtă să producă surpriza şi a început partida destul de bine, conducând în multe momente, dar nu la mai mult de două goluri: 2-4 (9), 5-7 (13). Minaur a reechilibrat situaţia după jumătatea reprizei, când a egalat la 8 (16), după care a preluat iniţiativa şi au intrat la pauză cu o diferenţă de 3 goluri, 17-14. La revenirea de la cabine, gazdele au marcat de cinci ori fără să primească gol: 22-14. Dacia nu a mai putut ţine pasul şi a cedat confruntarea. Sportivele din Mioveni au fost conduse de pe bancă de secundul Daniel Gheorghe.De la CS Dacia s-au remarcat: Vizuete (5 goluri), Lisewska şi Lazăr (câte 4 goluri). Foto – sportulargesean.ro

CS Dacia Mioveni

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...