În cursul zilei de sâmbătă, 10 02.2024, un echipaj din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră aflat în patrula în zona podului de peste răul Argeș, a găsit o lebădă căzută pe carosabil, fiind în pericol să fie lovită de autoturismele aflate în trafic. Polițiștii locali au reușit să o prindă și după o verificare amănunțită să nu fie rănită, au dus o în siguranță pe albia râului Argeș.
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...