Ion Bădeaţă, 54 de ani, din Merişani, sat Dobrogostea, a mers, ieri după-amiază, să pescuiască în barajul Budeasa, din apropierea locuinţei. La un moment dat, omului i s-a agăţat undiţa. A intrat în apă, să-şi recupereze undita. Avertizat de un vecin aflat în zonă să nu facă asta, bărbatul a intrat în apă pînă ce aceasta l-a acoperit. A reuşit să iasă de cîteva ori la suprafaţă, după care s-a făcut nevăzut. Pompierii l-au căutat cu o barcă pneumatică, dar pînă aseară, nu l-au găsit. Pompierii vor relua căutările bărbatului înghiţit de apele barajului Budeasa.
Mihai Neacsu
Tag-uribudeasa fotopress24 pescar inghitit de ape
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...