Piteștiul s-a transformat aseară într-o “mică Veneție” în urma ploilor care au căzut necontenit timp de 12 ore. Apa a ajuns la cote de 2 metri pe alocuri iar pompierii au fost nevoiți să intervină cu barca pentru a ajunge la cei aflați în nevoie. Strada Gârlei din municipiu a fost zona unde s-au înregistrat cele mai multe probleme, apa infiltrându-se în casele locuitorilor de aici. Mai jos vă prezentăm câteva imagini ale dezastrului de joi noaptea din Pitești.
Foto-text : Adrian Dragomir
Tag-urifoto fotopress24 pompierii
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...