Acasă / SPORT / Prima victorie pentru gruparea alb-violet (3-2)

Prima victorie pentru gruparea alb-violet (3-2)

Sambătă, s-a disputat etapa cu numărul 2 a ligii a IV-a din judeţul Argeş. FC Argeş, echipa suporterilor şi a fostelor glorii alb-violete, a jucat pe teren propriu în compania formaţiei Atletic Bradu 2.
FC Argeş a început bine jocul reuşind să deschidă scorul în minutul 3 prin Andrei Barbu. Oaspeţii au revenit rapid iar în minutul şapte scorul era egal 1-1, autorul golului fiind Ion Ionuţ. Piteştenii au continuat să atace, Neaga şi Călin fiind cei mai periculoşi jucători ai grupării alb-violete. FC Argeş urma să între la cabine în avantaj după ce Călin l-a învins cu un şut plasat pe Birăiescu (min 41). În minutul 66 formaţia din Bradu a egalat din nou, de această dată autorul golului fiind Ristea Alin. Zece minute mai târziu gazdele beneficiează de un penalty în urma unui henţ făcut în careu de Dragomir. Schumacher execută fără emoţii iar FC Argeş trecea din nou în avantaj. Finalul partidei a aparţinut oaspeţilor care au forţat din nou egalarea însă scorul final a rămas 3-2 pentru gruparea în alb şi violet. În etapa următoare FC Argeş va juca în depalsare cu Olimpia Suseni.

FC Argeş: Drăgan – Heran (‘84 Călin M.), Năstase(’68 Chiran), Toader, Băieţică – Păun(’32 Iancu), Mateescu, Ion Cosmin, Barbu A., Neaga, Călin E (’46 Schumacher).
Rezerve nefolosite: Tuţu – Barbu C-tin, Ciobanu Claudiu
Antrenor: Mihai Zanfir / antrenor secund: Marius Priseceanu

Atletic Bradu 2: Birăiescu – Popa, Şerbănică, Dragomir, Tănase, Ion Ionuţ, Boboacă, Ristea, Giciuă, Petre, Păvăluţă
Au mai intrat: Tănase, Soare, Marcu, Mario Florin