Oricînd putea să cadă şi să provoa-ce o tragedie! . Un echipaj ISU a intervenit cu o autoscară pentru a îndepărta o placă ornamentală care putea să se desprindă în orice moment şi să ducă la producerea unui eveniment nedorit.
A fost nevoie de intervenţia pompierilor, ieri, la Costeşti. Reprezentanţii ISU au fost chemaţi de această dată pentru a îndepărta o placă din beton care stătea să se desprindă de pe un bloc situat pe strada Victoriei din oraş. Colegii mei au eliminat pericolul“, a explicat Sorina Slăvoiu, purtător de cuvînt ISU Argeş.
Citeşte şi ...
Amenzi usturătoare pentru persoanele care nu depoziteaza corect deșeurile
În perioada 15-19 iulie 2024, polițiștii locali piteșteni din cadrul Serviciului Control – Mediu au ...