Acasă / SPORT / Un vis aproape de a deveni realitate!

Un vis aproape de a deveni realitate!

unirea_basov_fc_arges1953-baraj-1-4 (4)FC Argeș 1953 a disputat finala finalelor, meciul decisiv al campionatului contra Unirii Bascov. Înaintea acestei ultime runde alb-violeții erau pe locul secund, la un punct de adversar. Partida desfăşurată sâmbătă la Bradu a fost adjudecată de FC Argeș cu scorul de 4-1, astfel că alb-violeţii au devenit campioni ai Argeşului şi vor reprezenta judeţul la barajul de promovare în Liga 3. A fost un meci al orgoliilor iar fiecare echipă dat totul pentru a arăta că poate merge mai departe! În meciul cu Unirea Bascov, FC Argeş 1953 a condus la pauză cu 3-0 după ce a înscris prin Călin (penalty) şi Prodan (2),iar în a doua repriză Pătrănoiu și-a trecut numele pe lista marcatorilor închizând astfel tabela de marcaj. Suporterii alb-violeții au fost la înălțime și de data acesta venind în număr mare la Bradu și încurajându-și echipa pe tot parcursul partidei. Finalul le-a aparținut tot lor după ce au dat cu fumigene și s-au bucurat alături de jucătorii care au aruncat triourile către aceștia ca semn de mulțumire,de partea cealaltă cei de la Bascov au ieșit în lacrimi,dezamăgiți de prestația lor.Recolta Stoicănești, campioana județului Olt, este adversara lui FC Argeș în barajul de promovare. Meciul tur se va desfășura sâmbătă, 18 iunie 2016, de la ora 18, pe stadionul Recolta.