Acasă / SPORT / CS Mioveni nu merge în play-off

CS Mioveni nu merge în play-off

CS Mioveni a susţinut sâmbătă după-amiază ultima partida pe propriul teren din sezonul regulat. Galben-verzii au întâlnit echipa Olimpia Satu-Mare, pe care au învins-o fără drept de apel cu scorul de 2-0. Disputat în condiţii meteo nefavorabile, asta datorită vântului foarte puternic. Chiar şi aşa, jocul a fost la discreţia gazdelor care au jucat cu ambiţie şi determinare, marcând două goluri. Autorii fiind Roberto Ayza şi Alin Popa. Prima repriză a fost una slabă.Când se credea că nu se mai petrece nimic până la pauză, gazdele au deschis scorul în ultimul minut de joc. Golul de 2-0 nu a fost surprinzător. În minutul 66, Alin Popa şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, cu un şut din interiorul careului şi portarul oaspeţilor a rămas spectator .Chiar dacă au învins, CS Mioveni nu merge în play-off, ci în play-out.