Acasă / SPORT / Debut cu dreptul în competiţiile oficiale

Debut cu dreptul în competiţiile oficiale

Jucătorii de la BCM-U Piteşti au debutat cu dreptul în competiţiile oficiale din acest an. Miercuri seara, în Sala Sporturilor din Trivale elevii lui Hristu Şapera au dat piept cu omologii lor clujeni de la U Mobitelco pe care i-au învins fără drept de apel cu 84-69, într-un meci ce a contat pentru sferturile de finală ale Cupei României. Gazdele au început jocul în formula Barac, Tutt, Ulmer, Durkovic şi Barro. Clujenii au început în avantaj meciul dar pe parcursul partidei ineficienţa arătată de elevii lui Dorin Pintea s-a făcut simţită pe tabela de marcaj, acolo unde gazdele s-au distanţat treptat, asigurându-şi o victorie clară, care îi transformă în favoriţi la calificarea în final-four. Argeşenii s-au descurcat e
Argeşenii s-au descurcat excelent în faţa propriilor suporteri învingându-şi, ca şi în turul de campionat, adversarul la o diferenţă mare de puncte, de această dată. Demn de menţionat este faptul că trupa gazdă nu a cedat niciunul din cele patru sferturi, consemnându-se 22-18, 19-13, 19-19 şi 24-19 pentru o victorie clară cu 84-69.
G.M Foto-Mihai Neacsu

conducere defensivă între polițiștii argeșeni (7)

Competiție de conducere defensivă între polițiștii argeșeni

La ceas aniversar pentru Poliția Română, polițiștii argeșeni s-au întrecut într-o competiție de îndemânare la ...