Acasă / SPORT / Simone Tempestini, a câştigat pentru a şaptea oară consecutiv Raliul Braşovului

Simone Tempestini, a câştigat pentru a şaptea oară consecutiv Raliul Braşovului

Sâmbătă, Simone Tempestini, a câştigat pentru a şaptea oară consecutiv Raliul Braşovului, Tess Rally Braşov, etapa a doua a Campionatului Naţional de Raliuri Betano. Pe locul secund s-a clasat echipajul Bogdan Marişca/Sebastian Itu (Ford Fiesta R5), la 01 min 31 sec 9/10, podiumul fiind completat de Sebastian Barbu/Bogdan Iancu (Skoda Fabia R5), la 01 min 39 sec 1/10. Echipajul argeşean al celor de la DTO Rally Team, format din Bogdan Năstase/Delia Năstase -pe un Mitsubishi Lancer 9, s-a clasat pe locul al nouălea în clasamentul general al competiţiei. De asemenea, Eugen Cărăgui şi Robert Fus, pe o maşină  Peugeot 208 R5, tot de la clubul piteştean, a venit pe poziţia a 16-a în ierarhia de la Raliul Braşovului.

În Cupa Dacia, echipajul format din Constantin Tudose/Eduard Eduard Rogozan, pe o Dacia Sandero, reprezentând de asemenea DTO Rally Team s-a clasat pe locul şapte.Nu mai puţin de 82 de echipaje s-au înscris la cea de-a 50-a ediţie a Raliului Braşovului. Etapa a treia a Campionatului Naţional va fi Raliul Bucovinei, pe 17 şi 18 aprilie.

Sursă foto: Rally Photo Hunters

fabrizia-pons12-840x560