Acasă / SPORT / Simone Tempestini, a câştigat pentru a şaptea oară consecutiv Raliul Braşovului

Simone Tempestini, a câştigat pentru a şaptea oară consecutiv Raliul Braşovului

Sâmbătă, Simone Tempestini, a câştigat pentru a şaptea oară consecutiv Raliul Braşovului, Tess Rally Braşov, etapa a doua a Campionatului Naţional de Raliuri Betano. Pe locul secund s-a clasat echipajul Bogdan Marişca/Sebastian Itu (Ford Fiesta R5), la 01 min 31 sec 9/10, podiumul fiind completat de Sebastian Barbu/Bogdan Iancu (Skoda Fabia R5), la 01 min 39 sec 1/10. Echipajul argeşean al celor de la DTO Rally Team, format din Bogdan Năstase/Delia Năstase -pe un Mitsubishi Lancer 9, s-a clasat pe locul al nouălea în clasamentul general al competiţiei. De asemenea, Eugen Cărăgui şi Robert Fus, pe o maşină  Peugeot 208 R5, tot de la clubul piteştean, a venit pe poziţia a 16-a în ierarhia de la Raliul Braşovului.

În Cupa Dacia, echipajul format din Constantin Tudose/Eduard Eduard Rogozan, pe o Dacia Sandero, reprezentând de asemenea DTO Rally Team s-a clasat pe locul şapte.Nu mai puţin de 82 de echipaje s-au înscris la cea de-a 50-a ediţie a Raliului Braşovului. Etapa a treia a Campionatului Naţional va fi Raliul Bucovinei, pe 17 şi 18 aprilie.

Sursă foto: Rally Photo Hunters

fabrizia-pons12-840x560

Despre Administrator

Citeşte şi ...

competiții sportive între polițiști (3)

Ziua Poliției, sărbătorită și prin competiții sportive între polițiști

Polițiștii argeșeni sărbătoresc Ziua Poliției Române prin competiții sportive și competiții cu caracter profesional.Tradiționalele competiții ...