Acasă / SPORT / Au pierdut primul meci pe teren propriu

Au pierdut primul meci pe teren propriu

Vineri,Atletic Bradu a întâlnit pe teren propriu formaţia CN Dinicu Golescu. După o primă repriză echilibrată,în repriza a doua oaspeţii s-au dezlănţuit marcând trei goluri pe grave greşeli în defensiva gazdelor. Ovidiu Stan (min. 54), George Cotigă (minutul 66) şi Cosmin Miloşi (min. 68) şi-au trecut numele pe lista marcatorilor,oaspeţi începând perfect această ediţie de campionat.Elevii lui Ovidiu Tică sunt la cea de-a doua etapa câştigată,prima pe teren propriu cu 2-1 în faţa echipei Urban Titu şi cea de acum.

Atletic Bradu: Muntean – Şerban, Păun(min. 32 Dima), Velianu, Tănase(min. 61 Naciu – min 80 Stan) – Şerbănică, Constantinescu, Jenaru, Iamandi(min. 46 Aria) – Ruţă, Ciprian Tănasă. Antrenor: Marius Priseceanu.

Muscelul Cîmpulung: Tănase -Bogdan Stancu, Cotigă, Vaciu, Leca (min. 84 Băduleanu), Burghel, Jenaru(min. 67 Miloşi), Ion Ionuţ, David – Mahu, Ovidiu Stan(min. 73 Haidău). Antrenor: Ovidiu Tică