Comuna Brăduleţ îmbracă straie de sărbătoare, oferind turiştilor o incursiune inedită în fascinanta lume a tradiţiilor culinare şi meşteşugăreşti de pe Valea Valsanului. Timp de trei zile, în perioada 13-15 iunie 2014, pitoreasca aşezare din nordul Argeşului îşi dezvăluie comorile din lada de zestre, în cadrul unui eveniment unic: Festivalul Caşcavalului de Brăduleţ.
Monica Muscu Foto – Mihai Neacsu
Citeşte şi ...
ISU Argeș: Atenționare meteorologică ! Cod galben !
COD GALBEN – Interval de valabilitate: 25 iulie, ora 12 – 25 iulie, ora 23 ...