Ieri dimineaţă, o şoferiţă a provocat un accident de circulatie pe strada Depozitelor, din Piteşti! Femeia, aflată la volanul unui VW Polo, n-a dat prioritate de trecere unui mopedist. Constantina Lorena Badea, 44 de ani, din Piteşti, susţine că nu l-a văzut pe mopedist, aşa că nici n-a avut cum să evite impactul: „Am auzit pur şi simplu o bubuitură, n-aveam viteză. Chiar eram stresată că tot treceau maşini, una după alta, şi nu puteam să mă bag. “
Un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Argeş a ajuns imediat la faţa locului şi l-a preluat pe mopedist .Potrivit purtătorului de cuvînt al IPJ Argeş, Dănuţ Dinu, „de vină pentru producerea accidentului se face şoferiţa, care nu i-a acordat prioritate mopedistului ce se deplasa din sens opus.“ Oamenii legii au deschis o anchetă. Din fericire, potrivit anchetatorilor, victima se află în afara oricărui pericol .
Mihai Neacsu
Tag-uriaccident fotopress24 IPJ mihai neacsu
Citeşte şi ...
ISU Argeș: Atenționare meteorologică ! Cod galben !
COD GALBEN – Interval de valabilitate: 25 iulie, ora 12 – 25 iulie, ora 23 ...