Trecerile pietonale din capătul Căii şti, mai precis din intersecţia Calea Bucureşti – Bld I.C. Brătianu ar urma să fie desfiinţate, după cum precizează edilul municipiului Piteşti, Tudor Bucureşti.
C.T Pendiuc. Pentru a fi fludizat traficul din zonă, municipalitatea doreşte să construiască pasaje pietonale subterane, asemănătoare celor două pasaje de la Institutul de Proiectări, respectiv Pasajul Magnolia.
Pendiuc a mai precizat că se încearcă accesarea de fonduri europene pentru începerea acestui proiect. De asemenea, acesta a mai declarat că doreşte o parcare subterană în zona Cinema
Citeşte şi ...
ISU Argeș: Atenționare meteorologică ! Cod galben !
COD GALBEN – Interval de valabilitate: 25 iulie, ora 12 – 25 iulie, ora 23 ...